Rok 2017 zbehol ako voda a je čas bilancovať

//Rok 2017 zbehol ako voda a je čas bilancovať

Rok 2017 zbehol ako voda a je čas bilancovať

Milí priatelia Občianskeho združenia Loďka nádeje!

Rok 2017 zbehol ako voda a je čas bilancovať. Bol to veľmi pekný rok, kde sa nášmu občianskemu združeniu darilo zrealizovať väčšie aj menšie podujatia, tábory, výlety, zbierky.  Niektoré podujatia sa organizovali ľahšie, iné boli náročnejšie ale urobili sme maximum, čo bolo v našich silách, aby sme prekonali prekážky. Môžem povedať, že všetky podujatia sme vďaka nadšeniu, pozitívnej energii, vytrvalosti a výbornému tímu  úspešne zvládli.

Zrealizovali sme 8 väčších podujatí:

Prvý polrok v Klube Štvorlístok sa niesol v rozprávkovom duchu (Z rozprávky do rozprávky)

 1. Prvý detský ples Frozen sa konal Januari.
 2. Vo februári sme pripravili Karneval v detskom domove Dobšiná.
 3. V máji sme oslávili narodeniny OZ Loďka nádeje a 2. narodeniny Klubu Štvorlístok
 4. Deň detí bol veľkolepý, pripravili sme pestrý a bohatý program: rozprávkové divadielko z Českej republiky, ukážky práce policajného psa, prehliadka hasičských a policajných vozidiel, súťažné stanovištia, penovú show a tombolu.
 5. Školský rok sme ukončili a leto privítali vodnými hrami na streche Výmenníka.
 6. Na otvorenie školského roka pod názvom „Vitaj nový školský rok“ prišla slovenská úspešná youtuberka Lady Zika, ktorá si pre deti pripravila krátku show na konci ktorej bola autogramiáda.
 7. Halloweenska party premenila deti na pekné strašidlá.
 8. Do Klubu Štvorlístok zavítal aj Mikuláš – pre deti sme pripravili bohatý program, zábavné súťaže a hry, vystúpenie tanečnej skupina G mini dance team, a žiaci s umeleckej ZŠ Irkutská.

 

 • Okrem toho sme v Klubu Štvorlístok počas roka zrealizovali ďalších 13 podujatí ako tvorivé dielne (jesenné, vianočné), spoločenské hry, tanečnú súťaž, na tému zdravie podujatie „Bol raz jeden život“, X-box.
 • Zrealizovali sme 3 výlety: pobyt v Tatranskej Kotline a návšteva AQUA CITY POPRAD, boli sme v Nízkych Tatrách na Chopku, navštívili sme Vysoké Tatry a ľadový dom na Hrebienku.
 • Organizovali sme aj jarný prímestský tábor, kde sme pre deti pripravili pestrý program a celodenný výlet do Aquacity Poprad.
 • Spolu s Dobrovoľníckym centrom Košického kraja sme organizovali prímestský tábor na Alpinke pre sociálne slabšie deti z Košíc.
 • V lete sme organizovali prímestský tábor– pripravili sme výlet ku koníkom, výlet do Tatier a Tricklandie v Starom Smokovci.
 • V lete sme zrealizovali aj dva pobytové tábory v Ždiari (Stratený poklad pirátov) a v Snine (Indiánske leto). Deti si to užili, súťažili, športovali, plávali, tancovali ale si aj oddýchli, získali nové vedomosti a našli si nových kamarátov.

 

Okrem toho sme sa venovali aj vzdelávaniu a príprave budúcich animátorov. Pripravili sme Školenie animátorov pobytových táborov, ktorého sa zúčastnilo 30 mladých nádejných animátorov. Dokonca 2 už vyškolených animátorov sa zúčastnilo pri príprave a realizácii letných pobytových táborov a školy v prírode.

Dobrovoľníci OZ Loďka nádeje sa zúčastnili v roku 2017 na 2 školeniach, kde sme sa vzdelávali a získavali nové vedomosti a vymieňali si skúsenosti.

Zrealizovali sme aj rôzne zbierky: Zbierka hračiek – Plyšák pre radosť, Potravinová Tesco zbierka, Vianočná zbierka darčekov, Mikulášska zbierka sladkostí, zbierky na základných školách. Zapojili sme sa do projektu nadácie ORANGE. Vďaka zbierkam a dobrým ľuďom sme pomohli 7 rodinám, ktorým sme spravili krajšie Vianoce. Podporili sme ich potravinami, kozmetikou a oblečením, ktoré im urobili obrovskú radosť.

 

Veľká vďaka patrí najmä dobrovoľníkom OZ Loďka nádeje, bez ktorých by nebolo možné zrealizovať všetky tieto úžasné podujatia a aktivity. V roku 2017 spolu odpracovali skoro 1000 dobrovoľníckych hodín. To je fantastický výsledok. GRATULUJEM! Ste skvelí!

 

Poďakovanie patri aj Silvii, ktorá pomáha s administratívou, projektami, textami. Aj vďaka nej sa nám  tento rok darilo aj po finančnej stránke. Chcem poďakovať Grafičke Mirke, ktorá vytvára kreatívne návrhy, grafiku a nádherné plagáty pre všetky naše aktivity.

Chcem poďakovať DJ DEJVIDOVI,  ktorý zabezpečuje výbornú hudbu na našich podujatiach a okrem toho aj aktívne pomáha pri realizácii podujatí.

Tiež chcem poďakovať všetkým šoférom, ktorí zabezpečili dopravu počas celého roka a bezpečne nás doviezli aj odviezli na pobytové tábory.

 

Poďakovanie patrí tiež našim sponzorom, podporovateľom, novým ale aj dlhoročným partnerom. Bez ich podpory by sa nám veľmi ťažko realizovali naše podujatia a aktivity. V tomto roku nás podporili: Kancelária Prezidenta SR, Košický samosprávny kraj, Mestská Časť Košice Nad jazerom, Mestská časť Košice Západ, Mestská časť Košice Juh, Mesto Košice. Podporili nás tieto firmy: Labaš s.r.o., Tesco, K13, TOPFEST, Dobrý Festival, Steel aréna TMR, Reštaurácia Mavisa, Pizza TU SI, Albi, NIVEA, BD AGENCY, AQUA CITY Poprad, Tricklandia, Železnice SR (ZSSR). Okrem nich ďakujeme aj všetkým dobrým ľuďom, ktorí nás podporili a podporujú v našej činnosti.

 

Vďaka nim sme tento rok vyše 700 deťom vyčarili úsmev na tvári a umožnili, aby zažili s nami veľa veselých chvíľ a zážitkov. Získali nové vedomosti, skúsenosti, aj kamarátov.

 

Tešíme sa na rok 2018. Bude to Cesta okolo sveta s Klubom Štvorlístok a OZ Loďka nádeje.

Veríme, že sa nám bude dariť aspoň tak ako v roku 2017 a možno aj lepšie J.

 

Ďakujeme vám všetkým!

 

OZ Loďka nádeje

Tomáš Gargalik

Predseda Občianskeho združenia

 

 

By |2018-08-15T11:55:34+00:0031 decembra, 2017|Nezařazené|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment