Dobrovoľníctvo pre každého ožilo na jednodňovom podujatí v centre východu

//Dobrovoľníctvo pre každého ožilo na jednodňovom podujatí v centre východu

Dobrovoľníctvo pre každého ožilo na jednodňovom podujatí v centre východu

Košice 17. septembra (TK KBS) Zaujímavosti o dobrovoľníckej práci, športové a spoločenské hry pre deti aj dospelých či radosť prítomných dobrovoľníkov. To všetko mohli zažiť účastníci vydareného stretnutia „Dobrovoľníctvo pre každého“, ktoré sa konalo v stredu 16. septrembra 2015 v Košiciach.

DSCN4366

V rámci neho sa prítomní mohli dozvedieť potrebné informácie o dobrovoľníckej činnosti, ale aj o jednotlivých organizáciách. Hlavnými organizátormi bolo občianske združenie Loďka nádeje a Arcidiecézna charita Košice. Okrem nich bolo prítomné aj občianske združenie Maják nádeje a Adra. Každé z nich sa snaží pomáhať v rôznych sférach pomoci – od práce s deťmi až po seniorov.

„Táto akcia vznikla kvôli tomu, že veľa organizácii spolupracuje s dobrovoľníkmi, ale dobrovoľníkov je avšak stále málo. Samozrejme tu ide aj o predstavenie sa organizácii, ktoré s nimi pracujú,“ načrtáva dôvod vytvorenia takejto akcie koordinátorka dobrovoľníkov Arcidiecéznej charity Košice Veronika Hotová. Pokračuje: „Dobrovoľníctvo vám takisto zmysluplne vyplní voľný čas“. Pre ochotných ľudí ponúkajú viacero aktivít na zapojenie sa: „Na charite je možnosť napr. doučovať deti v krízovom centre pre matky s deťmi alebo navštevovať seniorov v Dome pokojnej staroby na Južnej triede v Košiciach.“

Okrem poskytovaných informáciách pre dobrovoľníkov organizátori pripravili program aj pre mladších účastníkov: „Dnes tu ľudia budú môcť vidieť prezentovanie rôznych organizácií. Okrem nich však máme pripravené takisto aj aktivity pre deti, ako napr. maľovanie na tvár, športové súťaže, či tvorivé dielne,“ uzatvára predseda OZ Loďka nádeje, Tomáš Gargalík. Aktivity dobrovoľníkov sa však týmto podujatím nekončia. Najbližšou akciou, do ktorej sa mnohí dobrovoľníci zapoja bude charitatívny futbalový zápas Odkopnime predsudky, futbal spája, ktorý organizuje Arcidiecézna charita Košice už na budúci týždeň.

TK KBS informoval Alžbeta Vargová

Text zverejneny na internetovej stranke TK KBS (tkkbs.sk)http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20150917047

By |2015-09-17T21:38:04+00:0017 septembra, 2015|Nezařazené|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment