Pomôcť rodine, ktorá je ťažko skúšaná životom

//Pomôcť rodine, ktorá je ťažko skúšaná životom

Pomôcť rodine, ktorá je ťažko skúšaná životom

Pomôcť rodine, ktorá je ťažko skúšaná životom

Občianske združenie Loďka nádeje v rámci projektu „Ľudia ľuďom“ žiada o pomoc a podporu, či už finančnú alebo materiálnu alebo akúkoľvek, pre rodinu so šiestimi deťmi, ktorá sa ocitla v krízovej situácii a nevie si pomôcť vlastným pričinením.

Prosím všetkých dobrých ľudí o zdieľanie tejto výzvy a akúkoľvek pomoc tejto rodine.

https://www.ludialudom.sk/vyzvy/3348

Rodina so šiestimi deťmi,žijúca v Košiciach to naozaj nemá ľahké. Ich rodinný dom je v naozaj zlom stave, opravujú na ňom všetko, čo sa dá. Dom je rozdelený na dve časti.V jednej časti žije otec, ktorý vôbec na nič neprispieva a drží sichladný odstup od rodiny, dokonca ani nekomunikuje s vlastnou rodinou. V tej druhej časti žije mama Alena s deťmi v skromných podmienkach, ktorá je dlhodobo nezamestnaná, pretože sa stará o svoje choré dieťa a je na to úplne sama. Poberá opatrovateľský príspevok, ktorý jej tiež chcú vziaťa okrem toho musí platiť energie, stravu, drahé lieky pre chorú dcéru a mnoho ďalších vecí. Príjmy nevystačia na všetky základné potreby.Veľakrát majú problém so stravou, ošatením a základnými potriebami, sú odkázaní na pomoc a dobrú vôľu druhých ľudí.

Táto rodina pozostáv az piatich detí – dve dievčatá a traja chlapci. Pôvodne to bola 6-členná rodina, no synovi Ferkovi lekári diagnostikovali onkologické ochorenie. Napriek snahe lekárov a chuti žiť, prehral svoj bojo život pred dosiahnutím 18. roku veku. Jeden z troch chlapcov,15-ročný syn navštevuje ešte základnú školu, druhý 21-ročný je nezamestnaný.Najstarší syn Vladimír pracuje v Česku. Janka je najmladšia, navštevuje 2.ročník na ZŠ a je onkologickým pacientom. No je to pekné malé dievčatko,ktoré sa rado oblieka, kreslí a tancuje. Nedávno sa jej však stav zhoršil – skolabovala. Chodí po vyšetreniach, kde sa zisťuje jej stav, doktori sa domnievajú, že trpí aj autizmom, má nábeh na epilepsiu. Doktori sa obávajú, že malá Janka má nádor na mozgu a čakajú ju ešte vyšetrenia na magnetickej rezonancii. Je taká slabá, že nevládze chodiť, nemocnica jej prisúdila aj kočík. Mama Alena má veľký strach do kedy to bude takto pokračovať a či stav mladej Janky sa zlepší. Snaží sa na to nemyslieť.

Druhá 14-ročná slečna je pekné cieľa vedomé dievča, ktoré rado tancuje v ľudovom súbore, rada kreslí,v škole má dobré výsledky a rada chodí na výlety. Matka sa snaží ako môže, je to pre ňu dosť náročné starať sa o deti a domácnosť.

O svoju Janku sa musí starať 24 hodín vkuse. No naši úradníci to nedokážu pochopiť a chcú jej aj ten jeden príjem –opatrovateľský príspevok zobrať, že by sa mala zamestnať podľa nich. Ona by sa veľmi rada zamestnala, ale zdravotný stav dcéry jej to neumožňuje. Problémom je aj to, že špeciálna škola je od ich bydliska veľmi vzdialená, nemala by ako prepravovať a niekedy jej nevyjde ani na lístok MHD.

Deti a vôbec celá rodina žijú vo veľmi skromných pomeroch, pretože peniaze niekedy nevystačia ani napokrytie najzákladnejších statkov a potrieb. Na návšteve rodiny mama povedala, že teraz deti dlho mäso nejedli, lebo nebolo ho za čo kúpiť.

Preto by sme chceli tejto rodine pomôcť, aby mali lepšiu stravu aj hygienické potreby, potraviny  a základné statky, ktoré potrebuje každádomácnosť. Tieto deti to nemajú jednoduché v živote. Boli by sme veľmi vďační, ak by ste vedeli prispieť finančne alebo materiálne tejto rodine. Každá pomoc sa zíde. Rodina Vám bude nesmierne vďačná z každej podpory.

http://www.noviny.sk/c/slovensko/alene-zomrel-syn-rakovinu-ma-aj-dcera-nadacia-tvjoj-im-splnila-prianie

By |2016-03-21T15:37:35+00:0021 marca, 2016|Nezařazené|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment