Mikulášsky štvorlístok

//Mikulášsky štvorlístok

Mikulášsky štvorlístok

Mikulášsky štvorlístok

Dňa 7.12.2015 organizovalo občianske združenie Loďka nádeje špeciálnu akciu pre deti, ktoré už netrpezlivo očakávali príchod Mikuláša. Túto akciu sme nazvali Mikulášsky štvorlístok a konala s v priestoroch Výmenníka na Važeckej ulici na sidl. Nad jazerom v Košiciach. Celého podujatia sa zúčastnili deti z detských domovoch a krízových centier, ale aj široká verejnosť. Môžeme povedať, že deti mali o zábavu naozaj postarané, pretože program bol nabitý akciou.

Logo jazeromarks-and-spencer-logo

Na rozohriatie sa konali tvorivé dielne. Program sa začal tvorivými dielňami, kde si deti mohli vlastnoručne vyrobiť z hliny ozdoby na vianočný stromček, ktoré si mohli potom zobrať domov a dať to vypáliť. Urobiť si mohli aj pohľadnice s vianočným motívom pre kamarátov alebo rodičov. Pre deti bolo počas akcie prichystané aj občerstvenie a pitie, aby neboli hladní a smädní. Ďalej už nasledoval kultúrny program. Oficiálna časť programu sa začala kultúrnym programom, o ktorý sa ako prvý postaral Karol. 11-ročný saxofonista Karol nám zahral veľmi peknú vianočnú pesničku na saxofóne. Ako druhé číslo vystúpili talentovaní súrodenci Leo (14) a Baška (12), ktorí nám nádherne zaspievali pesničku Vianočný čas. A to nebolo všetko, lebo pre deti bola pripravená aj diskotéka so svetelnou show. Na parkete to poriadne roztočili. Bez súťaže by sa akcia samozrejme nezaobišla. Deti súťažili v tancovaní Makareny a výsledok bol úžasný, lebo vyhrali všetci, keďže to zatancovali perfektne. Takto tanečne zatiaľ očakávali príchod Mikuláša a dočkali sa nakoniec. Na záver programu prekvapil deti už plne očakávaný Mikuláš svojím príchodom. Spoločnosť mu robili čert s anjelom, a neprišiel na prázdno. Doniesol im sladké prekvapenie, ktoré na nich čakalo v mikulášskych balíčkoch. Na oplátku deti Mikulášovi recitovali básničky, spievali pesničky, aj mu zatancovali. Medzi deťmi nebol nikto, kto by dostal balík od čerta, keďže všetky deti boli počas roka dobré . Akcia sa vydarila perfektne a deti si užili bohatý program, vytancovali sa, za súťažili si a nesmieme vynechať hlavný bod programu- stretli sa s Mikulášom a domov si odniesli sladký balíček.

Tým sa chceme poďakovať Mestskej časti Košice Nad jazerom, ktorá nás finančne podporila a takisto spoločnosti Marks & Spencer za Mikulášske baličky. Ďakujeme aj všetkým dobrovoľníkom a priateľom Loďky nádeje, že si našli čas a prišli nám pomôcť, bez ich pomoci by sme sa nezaobišli. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme!
Fotografie nájdete tu

_DSC3125_DSC3138

_DSC2998

By |2015-12-15T13:43:55+00:0015 decembra, 2015|Nezařazené|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment