Loďka nádeje spolupracovala na tomto príbehu s TV JOJ.

//Loďka nádeje spolupracovala na tomto príbehu s TV JOJ.

Loďka nádeje spolupracovala na tomto príbehu s TV JOJ.

Loďka nádeje spolupracovala na tomto príbehu s TV JOJ.
Ak by ste chceli akokoľvek pomôcť tejto rodine kontaktujte nás.
Tato rodina ešte potrebuje veľa pomocí.

Článok TV JOJ

Alene zomrel syn, rakovinu má aj dcéra. Nadácia TV JOJ im splnila prianie

Pomoc, poschodové postele, AlenaZdroj: TV JOJ

 

včera | KOŠICE – Nikto nepozná identitu muža, ktorý na účet Nadácie televízie JOJ posiela tisíce eur, aby aspoň na Vianoce vyčarili radosť na tvárach detí z chudobných rodín. Jediné, čo je o tomto záhadnom človeku známe je to, že pomáha nezištne a je z Košíc. Vďaka nemu uvidíte veselú, aj keď vlastne aj smutnú realitu okolo nás.

Na Slovensku žijú ľudia, s ktorými sa život nemazná. Alenu s dvoma deťmi pred rokom po onkologickom ochorení opustil 17-ročný František. Zákernú chorobu diagnostikovali aj 9-ročnej Janke.

Bez peňazí

“Ak aj ona odíde, nezvládnem to,” hovorí Alena. V malom, zničenom dome musia mesačne vyžiť z 300 eur. Po zaplatení liekov a jedla, im nezostáva nič.

Staršia Michaela nevníma Vianoce ako čas darčekov, túži po tom, aby boli všetci zdraví. Jednu vec by si ale predsa len želala. Jedna izba slúži ako obývačka, spálňa a aj detská izba. Navyše dievčatá spia na starých doskách z dverí.

Poschodové postele

“Chcela by som poschodové postele, bolo by tu viac priestoru,” vysvetľuje. Darca z Košíc pomohol a s pomocou stolárov postele vyrobili. Nadácia televízie JOJ tak svojou troškou prispela na lepší život rodiny Štecových.

By |2015-12-15T14:21:04+00:0015 decembra, 2015|Nezařazené|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment