Letný youtube tábor

//Letný youtube tábor

Letný youtube tábor

YouTube tábor 2018

Prvý YouTube tábor organizovalo občianske združenie Loďka nádeje v dňoch od 10.7 do 15.7.2018. Zúčastnilo sa ho 58 detí z celého Slovenska. Užívali sme si leto v nádhernom prostredí Radava pri Podhájskej v Penzióne Iveta. Pre deti sme pripravili pestrý a kreatívny program. Okrem vzdelávania a youtube workshopov sme aj športovali, tancovali, kúpali sa a aktívne oddychovali. Prečítajte si aký sme mali program!

V prvý deň sme sa všetci spoznali prostredníctvom zoznamovacích a zábavných hier. Aj keď počasie nebolo ideálne, využili sme to vo vnútri rôznymi in-door aktivitami.

Na druhý deň prišla Slovenská youtuberka Linduš Styles, ktorá natáča videá o móde aj vlog a musically so svojimi fanúšikmi. Celý deň s deťmi natáčala musically, fotila sa s nimi a dávala podpisy. Jej vlog z tábora nájdete na jej youtube kanáli. Večer sme sa zabavili na diskotéka a naše animátorky naučili deti mini-disco tance.

 

 

 

 

Tretí deň mal svoj workshop Max Bolf (seriál Naši TV JOJ). Spoločne s youtuberom George pripravili herecký workshop, kde uviedli deti do tajov herectva. Deti si nacvičili svoje prvé krátke herecké scénky. Max porozprával o svojom hereckom živote aj o svojich začiatkoch ako sa dostal do televízie. Okrem toho boli aj ďalšie workshopy dramatický, tanečný, športový. Popoludní sme sa vybrali do hlavného mesta na dohodnuté stretnutie s Exploitedom v Auparku v jeho predajni Wafland. Kvôli práci a jeho pracovnej vyťaženosti však neprišiel, čo bolo veľkým sklamaním… Deti si to napriek tomu vychutnali – ochutnali wafle. Niektoré deti boli v Bratislave po prvý krát, takže to bol pre nich veľký zážitok. Večer sme sa zabavili rôznymi hrami na ihrisku, ktoré pre pripravili naše šikovné animátorky.

Na štvrtý deň prišiel ďalší zaujímavý hosť – youtuber Michal PPZ, ktorý spoločne s Maxom a Georgom pripravil workshop o natáčaní videa na youtube. Deti natáčali svoje vlastné videa a potom ich ukázali youtuberom, ktorí im poskytli rady ako správne natáčať,  dali im odporúčania čo zlepšiť. Popoludní sme sa rozdelili na dve skupiny. Jedna skupina išla na kúpalisko do Nových Zámkov, kde si deti užili tobogány aj termálny bazén. Druhá skupina s Michalom PPZ šantila v areáli v bazéna, zacvičili si vodnú zumbu a navštívili aj blízke kolotoče.  Večer deti z celého dňa ešte stále neboli unavené a tak zvládli aj loptové hry.

Piaty a predposledný deň sme sa dopoludnia rozdelili na dve skupiny. Časť detí, ktorá nebola na kúpalisku tak navštívia v tento deň kúpalisko v Nových Zámkov. Druhá časť detí absolvovala workshop s Maxom a Georgom. Ich úlohou bolo natočiť video aké sa natáča na youtube scéne. Potom ako deti odovzdali svoje videá, youtuberi im pomohli ich postrihať a večer ich ukázali všetkým deťom. Popoludňajší program bol spoločný a viac oddychový.  Na úvod sa predstavil George, povedal viac o sebe a svojej tvorbe. Na programe boli vodné a loptové hry, deti hrali aj just dance na X boxe alebo išli na kolotoče. Večerný program patril Talent show. Deti si pripravili svoju „show“ a za svoje kreatívne a originálne vystúpenia boli aj odmenené. Program sme zakončili diskotékou.

Posledný deň dopoludnia sme vyhodnotili celý tábor. Na záver sa deti fotili s youtubermi aj animátormi,  vymieňali si kontakty a zbierali podpisy na spoločnej autogramiáde. Posledné chvíle počas čakania na rodičov využili v bazéne alebo hrali loptové hry.

Celý tím nadšených organizátorov a šikovných animátorov občianskeho združenia Loďka nádeje sa snažil pripraviť deťom nezabudnuteľný a originálny YouTube program. Bol to náš prvý YouTube tábor. Získali sme kopec skúseností, ktoré využijeme na ďalších turnusoch. Každé dieťa odišlo domov s množstvom zážitkov, novými priateľstvami aj vedomosťami a diplomom o absolvovaní  Youtube workshopov. Už teraz sa tešia na ďalší tábor.

Fotografie z nášho letného programu a videá ktoré deti natočili nájdete na web stránke a sociálnej sieti občianskeho združenia Loďka nádeje: fotoalbum  click

Videa s youtube tábora na našom kanáli  videa tu click

Hneď ako naši youtuberi uverejnia svoje videá z tábora, poskytneme ich na našej stránke, kde si ich môžete pozrieť aj vy.

George a jeho video s tábora 

Vlog Linduš styles s tábora

Ďakujeme všetkým deťom za úžasný Letný youtube tábor, ktorí sme s nimi zažili. Oceňujeme ich kreativitu a pozitívnu energiu ktorú vytvorili. Ďakujeme aj našim animátorom Ema, Monika, David, Ada, Juraj, Max, ktorí sa zodpovedne starali o deti a pripravili pre nich fantastický program. Veľká vďaka patri našim perfektným hosťom youtuberom Linduš Styles, Michal PPZ, ktorí pripravili workshopy pre deti. Celý týždeň s nami strávili Max BolfGeorge, ktorí sa intenzívne a nadšene venovali deťom. Ďakujeme aj našej zdravotníčke Melí , ktorá sa starala o zdravie našich deti. Všetci sme to zvládli bez úrazov a zranení. Ďakujeme sponzorom a partnerom, ktorí nám pomohli pri príprave tábora. Vďaka vám, sme zrealizovali nezabudnuteľný a originálny YouTube tábor pre 58 detí.

By |2018-08-14T11:43:57+00:0017 júla, 2018|Nezařazené|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment